Buty robocze męskie – wysokie modele chronią przed chłodem

Męskie obuwieObuwie ochronne

Wśród obuwia przeznaczonego do pracy, znajduje się wiele różnych modeli butów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Sprawdźmy, jakimi cechami wyróżniają się te do pracy zimą. Poznajcie buty robocze męskie – wysokie i z dodatkowym ociepleniem.

Kiedy warto kupić buty robocze męskie wysokie?

Pogoda bywa kapryśna, a zwłaszcza zimą nie rozpieszcza. Pracownicy, którzy muszą się mierzyć z niską temperaturą, doskonale zdają sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią buty robocze męskie. Wysokie modele, które sięgają ponad kostkę, to często jedyne rozwiązanie, aby skutecznie zabezpieczyć się przed chłodem. Na ten typ obuwia powinni zdecydować się wszyscy, którzy pracują na zewnątrz nie tylko latem, ale też zimą.

Obuwie zimowe obejmuje szeroką gamę różnych modeli. Buty robocze męskie, wysokie albo sięgające do kostki, często są wyposażone w dodatkową warstwę ocieplającą. Oprócz tego oferują taką samą ochronę, jak chociażby półbuty. Często określa się je mianem trzewików, ale należy tu zaznaczyć jedną rzecz – niektóre buty robocze sięgają zdecydowanie wyżej niż tradycyjne trzewiki. Dlatego nie możemy o nich myśleć wyłącznie w tej kategorii.

Tego typu obuwie często wykorzystuje się do prac remontowo-budowlanych, ponieważ zapewnia bardzo duży stopień ochrony. Znajdziemy też modele o właściwościach wodoodpornych, z których korzystają osoby narażone na bezpośredni kontakt z wilgotnym środowiskiem.

Materiał ocieplający

Pracownicy, którzy zimą pracują na zewnątrz, powinni wybierać modele z dodatkowym ociepleniem. Najlepiej, jeśli materiał jest elastyczny, a jednocześnie świetnie izoluje od zimna. Dobrze sprawdzają się filcowe ocieplacze i te polarowe, ale można też kupić obuwie wyściełane naturalnymi materiałami. Poza samymi właściwościami termoizolacyjnymi warto wybrać buty z antypoślizgową podeszwą. Podczas mroźnych dni podłoże może być oblodzone, a przez to śliskie. Antypoślizgowa podeszwa oznacza znacznie mniejsze ryzyko upadku.

Buty robocze męskie – wysokie modele wyłącznie na zimę?

Z założenia buty robocze męskie, wysokie i z dodatkowym ociepleniem, mają sprawdzać się przede wszystkim zimą. Zdarza się jednak, że na trzewiki, które sięgają kostki, decydują się również osoby, które potrzebują najwyższej możliwej ochrony. Wtedy ten typ obuwia może sprawdzić się również w cieplejsze dni.

Należy jednak pamiętać, że przy wyborze butów musimy zwrócić szczególną uwagę na wentylację. Dodatkowe otwory czy wykorzystanie materiałów zapewniających optymalny klimat wewnątrz buta, będą tu nieocenionym rozwiązaniem. Obuwie, które jest mocno zabudowane, nigdy nie zapewni tak dobrej wentylacji, jak chociażby sandały czy półbuty robocze, ale wspomniane dodatki powinny pozytywnie wpłynąć na komfort jego noszenia.

Gumowce to też buty robocze

Wysokie buty robocze to nie tylko trzewiki i modele wiązane. Gumowce to specyficzny rodzaj obuwia. Nie każdy pracownik musi z nich korzystać. W zasadzie większość zawodów praktycznie wyklucza konieczność ich noszenia. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdą się pracownicy, którzy nie wyobrażają sobie pracy bez nich.

Gumowce zakładają przede wszystkim osoby, które mają kontakt z wodą i pracują w wilgotnym środowisku. Są nieodłącznym atrybutem pracowników zajmujących się rolnictwem, ogrodnictwem, a nawet służb porządkowych. Noszą je również leśnicy, myśliwi i wędkarze.

Buty robocze męskie, wysokie i wykonane z PVC, mogą gwarantować także ochronę przed zmiażdżeniem stopy i palców, o ile zostały wyposażone w podnosek. Takie modele zakładają nawet pracownicy budowlani.

Ocieplane gumowce, czyli buty robocze do zadań specjalnych

Gumowce mogą świetnie sprawdzać się zimą, o ile zostały wyposażone w dodatkowy wkład ocieplający. Dzięki temu są w stanie zapewnić odpowiedni komfort termiczny nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Dobrym przykładem są tutaj gumofilce, czyli buty wykonane z połączenia gumy i filcu. Wśród wszystkich modeli dostępnych na rynku znajdziemy również obuwie, w którym wkład ocieplający można wyjąć. To praktyczne rozwiązanie, które sprawia, że buty możemy nosić latem i zimą. Wkład pomaga również utrzymać gumowce w czystości, ponieważ można go wyprać w pralce.