Dobre buty robocze – nie tylko do pracy

Obuwie ochronne

Wysokiej jakości obuwie ochronne może się przydać w wielu sytuacjach. Poza oczywistym zastosowaniem, czyli w pracy, dobre buty robocze możemy zabrać ze sobą w góry, na wypady w teren, czy korzystać z nich na co dzień w mieście. Czasy, w których obuwie robocze kojarzyło się z ciężkimi, brzydkimi i masywnymi buciorami, już dawno się skończyły. Obecnie na rynku znajdziemy buty na każdą porę roku – takie, które prezentują się bardzo stylowo, a jednocześnie nie idą na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać:

  • dobre buty robocze do miasta,
  • buty robocze na wyprawę w teren.

Dobre buty robocze do miasta

Buty robocze mogą się przydać nie tylko do ciężkich robót – zdadzą egzamin także w pracach przy domu, w gospodarstwie czy w ogrodzie. Zimowe odśnieżanie czy sadzenie nowych roślin, ale także szereg innych zajęć, w których przenosimy z miejsca na miejsce ciężkie przedmioty – warto przy nich zadbać o odpowiednią ochronę stóp. Niewystarczająco osłonięta stopa w połączeniu ze spadającą cegłą czy dachówką może skończyć się wizytą na pogotowiu, co skutecznie przekreśli dalsze plany związane z remontem czy odświeżaniem domu.

Sprawdź dobre buty robocze i ochronne marki Demar!

Jeszcze nie tak dawno temu buty robocze kojarzyły się (słusznie) z masywnymi i ciężkimi konstrukcjami. Po skończonej pracy marzyło się jedynie o natychmiastowym ich ściągnięciu. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw, nie musimy traktować butów roboczych jako zło konieczne – to wygodne, lekkie obuwie, w którym bez problemu możemy pójść na spacer czy do sklepu. Sprawdź model ALTER i przekonaj się, że dobre buty robocze nie muszą różnić się wyglądem od obuwia, w którym chodzimy na co dzień.

Dobre buty robocze to takie, które nie tylko chronią, ale również dobrze wyglądają i są komfortowe dla użytkownika. Właśnie dzięki temu coraz częściej stosuje się podnosek (element chroniący przede wszystkim palce u stóp) kompozytowy, zamiast tradycyjnego, wykonanego ze stali – kompozyt jest lżejszy, przez co też waga buta znacząco się zmniejsza.

Sprawdź antypoślizgowe buty robocze z podnoskiem kompozytowym – Solo Up C!

Trampki robocze? Może zabrzmieć to zabawnie, ale jeżeli poszukujesz butów lekkich, a jednak wyposażonych w dodatkową ochronę stopy, sprawdź lekkie, stylowe półbuty Starr C.

Buty robocze w terenie

Zacznijmy od podstaw: na rynku funkcjonuje wiele firm produkujących buty przystosowane specjalnie do wypraw w niskie i wysokie góry, obuwie dla uprawiających bushcraft i survivalowców czy lekkie buty dla biegaczy górskich. Produkty te stawiają przede wszystkim na komfort użytkowania oraz amortyzację, dlatego dla wielu konsumentów będą pierwszym wyborem. Jeżeli jednak czujesz, że podczas wypraw potrzebna Ci jest lepsza ochrona stopy lub poruszasz się po naprawdę trudnym terenie (podmokłe lasy, bagna, ostre kamienie, gęstwiny), sprawdź obuwie myśliwskie i wędkarskie marki Demar.

Buty w teren na lato

Latem jednym z najważniejszych atrybutów obuwia jest jego oddychalność oraz niska waga. Pokonywanie kilkunastu kilometrów trudnego terenu w ciężkich butach to niepotrzebne przemęczanie organizmu, a letnia wyprawa w nieoddychających butach może skończyć się odparzeniami. W takich sytuacjach lepiej zapobiegać, wyposażając się odpowiednio wcześniej w buty z cordurą – to innowacyjny materiał, który zapewnia wysoką oddychalność obuwia oraz szybkie schnięcie w razie przemoczenia. 

Wybierz trzewiki trekkingowe RAPID BOA z niezawodnym systemem dopasowania!

Buty w teren na zimę

Zimą potrzeby dotyczące obuwia diametralnie się zmieniają – ma być przede wszystkim ciepło. Buty wykonane z termokauczuku doskonale nadadzą się do wypraw w śniegu – tworzywo, z którego je wykonano, doskonale izoluje od zimna, a dodatkowy wkład ocieplający pozwoli przejść ciepłą stopą w bardzo niskich temperaturach.

Na zimową wyprawę wybierz buty Trop 2!

Jeżeli poszukujesz obuwia, które dodatkowo będzie odznaczało się wyjątkową lekkością, wybierz buty Yetti Pro 2, wykonane z wodoodpornej skóry oraz pianki EVA.

Buty w teren na wiosnę i jesień

Wiosna i jesień to wyjątkowo wilgotne pory roku – opady deszczu są częstsze, a wilgoć w glebie utrzymuje się znacznie dłużej niż latem. W takich warunkach najlepiej sprawdzą się kalosze zaprojektowane z myślą o leśniczych, myśliwych i wędkarzach. Zapewniają wyjątkową ochronę przed deszczem, zimnem i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Jeżeli podczas przedzierania się przez podmokły teren spodziewasz się wylądować po łydki w wodzie, sprawdź kalosze myśliwskie Farmer S – są one wykonane z pianki EVA, dzięki czemu ważą niewiele, jednocześnie zapewniając pełną nieprzemakalność. 

W okresie przejściowym świetnie sprawdzą się także buty trekkingowe Traper 2, łączące w sobie oddychalność cordury, wodoodpornośc skóry nubuk oraz sprężystość podeszwy vibram.

Przygotuj się na każdą pogodę – wybierz uniwersalne obuwie marki Demar, które sprawdzi się w każdych warunkach.