Kalosze ze ściągaczem. Zaskoczy cię, jak wiele mają zastosowań

Damskie obuwieDziecięce obuwieMęskie obuwie

Zastanawiasz się nad kupnem obuwia idealnego na każdą pogodę? A może pracujesz na zewnątrz i potrzebujesz ciepłych, a także nieprzemakalnych butów? Kalosze ze ściągaczem to doskonałe rozwiązanie. Sprawdź, jakie modele są modne, a także na co zwrócić uwagę podczas zakupu idealnych butów.

Jaka jest funkcja kaloszy ze ściągaczem? Zadaniem obuwia jest przede wszystkim ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Kalosze świetnie izolują stopę od podłoża, w związku w tym są wykorzystywane przez fachowców podczas prac na budowie. Kalosze ze ściągaczem pomagają wykonywać zadania, gdy za oknem śnieg lub deszcz.

Kto wyprodukował pierwsze kalosze ze ściągaczem?

Pierwsze kalosze pojawiły się już w XIX wieku. Arthur Wellesley, książę Wellington, poprosił swojego szewca o to, aby przerobił jego buty. Zależało mu na pełnej funkcjonalności. Miały nadawać się zarówno do jazdy konnej, jak i pieszych wędrówek, a także polowań. Obuwie szybko rozpowszechniło się na całym świecie, a szczególnie w Wielkiej Brytanii. Było masowo wykorzystywane w armii przez żołnierzy. Kalosze ze ściągaczem pomagały chronić stopy przed zimnem, a także wiatrem czy śniegiem.  

Po latach Goodyear – właściciel sklepu z narzędziami rolniczymi – zaczął prowadzić eksperymenty na gumie. Udało mu się uzyskać odpowiednią mieszankę gumy z innymi substancjami, którą opatentował. To guma wulkaniczna. Goodyear tym samym zapoczątkował nowy trend na kalosze.

Z jakiego materiału obecnie są zrobione kalosze ze ściągaczem?

Podczas wykonywania prac ogrodowych czy łowienia ryb, niezbędne jest posiadanie obuwia najwyższej jakości. Powinno być wykonane z materiałów, które izolują stopę od podłoża i zapewniają jej suchość. Podczas wyboru odpowiednich kaloszy ze ściągaczem powinno się zwrócić uwagę na wygodę, funkcjonalność, a także materiał, z którego zostały wykonane. Popularne tworzywo EVA ma doskonałe właściwości termiczne, a także zapewnia miękkość oraz elastyczność. Co warto o nim wiedzieć?

 • Kalosze wykonane z tworzywa EVA są cenione na całym świecie.
 • Często do ich produkcji używa się PCV.
 • W środku obuwia często znajduje się dzianina poliestrowa.

Kalosze ze ściągaczem dla wędkarzy

Kalosze ze ściągaczem to najpopularniejszy rodzaj obuwia wykorzystywany przez wędkarzy na całym świecie. Obuwie gwarantuje komfort i sprawia, że łowienie ryb staje się przyjemniejsze. Warunki, jakie panują podczas połowów, wymagają od wędkarzy wysokiej jakości butów. Te muszą być odporne na zmienne temperatury, posiadać twardą, a jednocześnie elastyczną podeszwę, a także być delikatnie ocieplane. Na co jeszcze zwracają uwagę wędkarze? Na to, czy obuwie posiada antypoślizgową podeszwę. Ponadto doskonała termoizolacja wybranych modeli sprawia, że kalosze ze ściągaczem można nosić zarówno zimą, jak i latem.

 • Wędkarze cenią kalosze ze ściągaczem za ich uniwersalność.
 • Gwarantują im komfort podczas łowienia.
 • Zapewniają stabilizację, dzięki antypoślizgowej powierzchni.

Kalosze dla myśliwych i leśniczych

Podczas spacerów po lesie, a także wypraw myśliwskich, konieczne jest posiadanie dobrej jakości obuwia. Kalosze to świetny wybór dla myśliwych, a także leśniczych. Tego typu obuwie zapewnia wygodę, a także komfort termiczny. Wybrane modele dostępne na rynku wykonane są z elastycznej gumy, dzięki temu obuwie nie krępuje ruchów. Istotną kwestią jest antypoślizgowa podeszwa, która powinna mieć świetną przyczepność. Kalosze dla myśliwych z reguły produkowane są w kolorach: czarnym, brązowym czy zielonym.

 • Najmodniejsze są kalosze w ciemniejszych kolorach.
 • Huntery wywodzą się z Wielkiej Brytanii.
 • Zapewniają pełen komfort podczas wypraw myśliwskich.

Kalosze także dla pracowników

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiedniego stroju roboczego. Podstawą bezpiecznej pracy jest posiadanie antypoślizgowego obuwia. Praca na hali produkcyjnej wiąże się z wykonywaniem czynności na mokrej powierzchni. Antypoślizgowe kalosze świetnie chronią pracowników przed wypadkiem.

Kalosze robocze posiadają bardzo wysoką tolerancję na uszkodzenia i są znacznie bardziej wytrzymałe niż modele do celów rekreacyjnych. Do ich produkcji stosowane są specjalnie zmodyfikowane materiały EVA i PVC.

 • Odpowiednie obuwie gwarantuje bezpieczeństwo.
 • Kalosze dla pracowników są wykonane z najwyższej jakości materiałów.
 • Dostępne są w różnych kolorach, choć królują biele i czernie.

Czy na co dzień można nosić kalosze?

Kalosze ze ściągaczem są popularnie nie tylko wśród wędkarzy, myśliwych, a także pracowników. Weszły także do codziennej mody. Jakie modele są dostępne? Na salonach królują kalosze do kostki, do połowy łydki, a także przed kolano. Często wykonane są z dzianiny poliestrowej (znajduje się w środku obuwia), a także z PCV. Jakie kolory tego typu obuwia znajdziesz na rynku? W kolekcjach znajdziesz jednokolorowe buty, a także z dodatkowymi zdobieniami w postaci kropek czy kwiatów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.