Buty na zimę – ciepłe, wygodne i bezpieczne

Dziecięce obuwieMęskie obuwie

Wybór odpowiedniego obuwia na zimę to znacznie bardziej skomplikowana sprawa, niż zakup butów letnich. Musimy przygotować się na deszcz, śnieg, niskie temperatury. Buty powinny być bardziej wytrzymałe i cieplejsze. Niebagatelne znaczenie ma także podeszwa – jej grubość, faktura czy właściwości antypoślizgowe.

Oczywiście nie każde buty zimowe muszą być przystosowane do biegania po lodzie i znoszenia temperatur do -50°C – wiele zależy od tego, w jakich warunkach buty będą wykorzystywane – w końcu zima w mieście i zima w górach to niemal dwie odrębne pory roku. Jakie buty na zimę będą dla Ciebie najlepsze? Odpowiedź brzmi: to zależy – dlatego wzięliśmy pod uwagę wiele zależności i stworzyliśmy ten poradnik.

Jak wybrać buty zimowe robocze?

Zima to dla wielu zawodów czas o wiele trudniejszy niż miesiące letnie. Konieczność przebywania na zewnątrz przez długie godziny w niskich temperaturach sprawia, że o wiele więcej uwagi należy poświęcić odpowiedniemu ubiorowi, w tym także butom. Czasami nawet dotarcie na miejsce wykonywania prac wiąże się ze sporymi utrudnieniami – wystarczy wspomnieć o zawodzie leśniczego, budowniczego, drwala czy kuriera w mniej zurbanizowanych zakątkach Polski. 

Jakie warunki powinno spełniać obuwie robocze na zimę?

Buty robocze mają swoje wymagania, określane w normach ISO. Znajdują się tam różnorakie oznaczenia określające, czy obuwie wykazuje właściwości antyelektrostatyczne, czy jest odporne na przebicia, czy spód buta stanowi izolację od zimna itp.

W sklepie internetowym Demar24.pl  oznaczenia te przyjęły formę czytelnych ikon informujących o cechach obuwia, którego zakup rozważają odwiedzający:

W pokazanym powyżej przykładzie ikony informują klientów o tym, że kalosze robocze New Universal:

  • są nieprzemakalne
  • izolują od zimna
  • są wyposażone w wyjmowany wkład ocieplający
  • cechują się wyjątkową lekkością
  • są wykonane z tworzywa EVA
  • zapewniają absorpcję energii w części piętowej
  • wykazują odporność na oleje organiczne
  • posiadają antypoślizgową podeszwę

Oczywiście nie wszystkie ze wskazanych cech są konieczne dla obuwia roboczego na zimę. O ile kalosze wykonane z pianki EVA to wart rozważenia wybór, tworzywo to nie jest jedynym słusznym wyborem, jeżeli kupujemy buty zimowe robocze – równie dobrze sprawdzi się na przykład obuwie skórzane.

Dobrym przykładem butów zimowych, które doskonale spełniają swoją rolę, są śniegowce robocze Trop 2 – wykonane z termokauczuku, który nie tylko zapewnia nieprzemakalność obuwia, ale także doskonale izoluje od zimna. Obecność dodatkowego wyjmowanego wkładu ocieplającego sprawia, że komfort cieplny stopy jest jeszcze wyższy, a poza tym łatwiej zadbać o zachowanie butów w czystości – wkład można prać w pralce, w temperaturze do 40°C. 

Nie zapominajmy o ważnym elemencie obuwia roboczego, jakim jest podnosek. To właśnie podnosek chroni palce stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie sklepów z obuwiem ochronnym znajdziemy buty z podnoskiem stalowym lub kompozytowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jednak na zimową porę lepszym rozwiązaniem będzie podnosek kompozytowy – cechuje się on niższą wagą, a poza tym nie wychładza się tak łatwo, jak jego stalowy odpowiednik.

Buty zimowe dla dziecka

Śniegowce przydadzą się nie tylko osobom pracującym na zewnątrz w niskich temperaturach, ale także tym, którzy zimę traktują jako doskonałą okazję do zabawy. W przypadku obuwia zimowego dla dzieci, rodzice zwracają często uwagę nie tylko na wygodę i właściwości obuwia, ale także na jego wygląd – dzieci o wiele chętniej założą buty, które będą im się podobały. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy osobną kategorię, w której znajdziecie obuwie dla dzieci i młodzieży, przystosowane do używania w trudniejszych warunkach atmosferycznych. 

W wielu modelach śniegowców dla dzieci marki Demar zastosowano podeszwę z termokauczuku – to specjalne tworzywo, które zabezpiecza stopy dzieci przed zimnem i uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie nie tracąc elastyczności, tak potrzebnej, by komfortowo korzystać z obuwia podczas zabawy. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność dzieci, co ma duże znaczenie właśnie zimą, gdy zmrok zapada o wiele szybciej. 

W niektórych modelach śniegowców dla dzieci marki Demar dostępne jest dodatkowe ocieplenie wewnętrzne z naturalnej wełny – sprawdź buty Little Lamb 2!

Mając na uwadze zapotrzebowanie na komfort cieplny w czasie zabaw na śniegu, oferujemy także buty zimowe dla dzieci z dwuwarstwową wkładką ocieplającą Thermoreflex – zapewnia on jeszcze lepszą ochronę przed zimnem niż zwykły wkład ocieplający i również można go wyprać w pralce. Wybierz buty New Nordic z innowacyjną wkładką Thermoreflex!

Sprawdź ofertę butów zimowych marki Demar dla dzieci i dorosłych!