Gumowce dla dzieci na każdą pogodę

Dziecięce obuwie

Wczesna wiosna i późna jesień to pory roku, w których pogoda często nie rozpieszcza i wcale nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz z dziećmi. Potrzeba ruchu i aktywności fizycznej jednak nie zwalnia, bez względu na aurę panującą na zewnątrz. Aby uniknąć mokrych stóp, przeziębień, a także pozostałych przykrych skutków skakania po kałużach i zabaw w deszczu, musimy najpierw wyposażyć pociechy (i siebie!) w odpowiedni ubiór, zaczynając od nieprzemakalnego obuwia. Sprawdź, według jakich kryteriów wybrać gumowce dla dzieci, które zdadzą egzamin w każdą, nawet największą niepogodę!

Spacer w deszczu może być przyjemny

Z pewnością pamiętasz z dzieciństwa gumowce starego typu, w które ubieraliśmy się, by wyjść na zewnątrz. Co prawda świetnie chroniły przed dostaniem się do środka wody, ale same w sobie nie były zbyt wygodne, co dawało o sobie znać po długotrwałej zabawie w deszczu. 

Nowoczesne gumowce dla dzieci nie powielają błędów swoich poprzedników. Sama funkcja wodoodporna to w 2021 roku zdecydowanie za mało, dlatego producenci obuwia dla dzieci stawiają w równym stopniu na komfort użytkowania, izolację termiczną oraz… styl. Kto powiedział, że gumowce muszą być nudne?

Więcej o butach i innych akcesoriach na niepogodę marki Demar możecie dowiedzieć się z naszego występu w Dzień Dobry TVN, w którym zaprezentowaliśmy  parasole i gumowce oraz opowiedzieliśmy, jak wybrać kalosze odpowiednie na wiosenny spacer w deszczu. 

Zobacz odcinek DDTVN!

Gumowce kontra gumowce, czyli jaki materiał wybrać?

Buty na deszcz wykonuje się z kilku rodzajów tworzyw. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniego materiału zależy od potrzeb użytkowników. W tym artykule wskażemy, na jakie cechy obuwia warto zwrócić uwagę, tak aby spełniło Wasze oczekiwania. 

Na wstępie: warto wiedzieć, że wszystkie gumowce dla dzieci marki Demar (niezależnie od materiału, z jakiego je wykonano) wyposażone są w element odblaskowy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dzieci będą widoczne z daleka nawet w warunkach pogodowych dalekich od wymarzonych. Co więcej, także w nieocieplanych modelach naszej firmy buty pokryte są od środka bawełnianą tkaniną, która zapobiega otarciom i zwiększa komfort chodzenia, biegania i skakania w deszczu.

Buty z tworzywa PVC

Najpopularniejsze i najbardziej “klasyczne” są te wykonane z PVC – ich zaletą jest przystępna cena oraz doceniana przez najmłodszych użytkowników możliwość wybrania spośród dziesiątek kolorów, wzorów i nadruków, dzięki któremu dziecko jeszcze chętniej założy obuwie do zabawy na deszczu. 

W ofercie sklepu Demar24.pl dostępne są gumowce dla dzieci w różnych opcjach kolorystycznych: jednolite, ozdobione różnymi motywami (na przykład planety i gwiazdozbiory), z postaciami z bajek czy ze zwierzątkami.

Duża część kaloszy marki Demar posiada wyjmowany wkład ocieplający – dzięki niemu komfort cieplny Twojego dziecka będzie nieporównywalnie wyższy, a w razie zabrudzenia wkład można wyjąć i wyprać w pralce (w maksymalnej temperaturze 40°C). 

Istotną cechą butów wykonanych z polichlorku winylu jest ich sztywność – z jednej strony wpływa to na nieco niższy komfort użytkowania, z drugiej jednak lepiej chroni staw skokowy i pięty, co może zapobiec urazom.

Sprawdź ofertę kaloszy marki Demar!

Buty z tworzywa EVA

Inną dostępną opcją są buty na deszcz wykonane z tworzywa EVA, czyli polietylenu/octanu winylu. Nazywa się je najczęściej butami piankowymi. 

Najważniejszą cechą wyróżniającą tego rodzaju gumowców jest ich wyjątkowo niska waga – różnica pomiędzy podobnymi parami butów wykonanymi z PCV oraz z EVA sięga nawet kilograma na parze! Warto o tym pamiętać, jeżeli planujesz dłuższe trasy w deszczu lub Twoje dzieci lubią spędzać dużo czasu na jesiennych zabawach.

W naszym sklepie internetowym oferujemy kalosze dziecięce z pianki EVA wyposażone w wyjmowany wkład ocieplający, który stanowi dodatkową ochronę, a jeżeli to wciąż za mało, nasze kalosze MAMMUT są ocieplane naturalną wełną, która zapewnia izolację od chłodu. Bez obaw o wyziębione stopy dziecka!

Oczywiście buty wykonane z tworzywa EVA również są całkowicie wodoodporne, a elastyczna podeszwa sprawia, że długotrwały chód nie męczy, a także nie ogranicza mobilności stopy dziecka. Swoje właściwości elastyczne tworzywo EVA zachowuje nawet w temperaturach około -25°C! Dodatkowym atutem gumowców tego typu jest silna amortyzacja stopy, będąca efektem zastosowania podeszwy o optymalnej grubości.