Kalosze –
idealne buty na deszczową pogodę
dla każdego

Damskie obuwieDziecięce obuwieMęskie obuwie

Modny dodatek, czy absolutny „must have”? Kalosze są nam niezbędne, by suchą stopą przejść przez świat! Na skutek zmian klimatycznych w Polsce spada coraz mniej śniegu, a coraz więcej deszczu. Zmiany te będą postępować, zatem radzimy już dziś zaopatrzyć się w porządne buty na deszczową pogodę. Poniżej kilka wskazówek, jak znaleźć te najlepsze!

Czym charakteryzują się najlepsze buty na deszczową pogodę?

Odpowiednio dobrane buty na deszczową pogodę skutecznie chronią nie tylko przed wilgocią i chłodem, ale nawet przed topniejącym śniegiem i błotem pośniegowym. Najczęściej produkowane są z kauczuku, gumy lub PCV. Materiał jest tu o tyle istotny, ponieważ tylko tworzywa najwyższej jakości gwarantują nam trwałość, odporność na uszkodzenia mechanicznie oraz neutralny zapach.

Idealne buty na deszcz dobierzesz analizując następujące kryteria:

  • rodzaj użytego materiału,
  • grubość podeszwy,
  • wysokość cholewki,
  • ocieplenie,
  • wykończenie.

Minęły czasy paskudnych gumofilców. Obecnie na rynku dostępne są kalosze o przeróżnych fasonach i bogatej gamie kolorystycznej. Przyciągają nas nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także bogatym wzornictwem i wykończeniem. Idealne kalosze są nie tylko odporne na deszcz, ale także estetyczne i komfortowe w noszeniu.

Jak dobrać właściwe buty dziecięce na deszczową pogodę?

Buty dziecięce na deszczową pogodę muszę przede wszystkim zapewniać naszemu dziecku bezpieczeństwo. Powinny być na tyle elastyczne, by nie sprawiały problemów przy wkładaniu i zdejmowaniu. Ważne, by miały w pełni antypoślizgową podeszwę, która zapewni odpowiednią przyczepność nawet podczas najbardziej szalonej zabawy. Nie mniej istotna jest wkładka ocieplająca, której zalety docenimy zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej średniej. Ważne, by wkładkę można było wyciągać i odświeżać w pralce.

Często o naszych decyzjach zakupowych decydują szczegóły i wyróżniki oferty. Producenci obuwia zaskakują nas dodatkowymi elementami, takimi jak elementy odblaskowe, systemy regulacji lub ozdoby, które dla dzieci są nie mniej ważne od funkcjonalności. Dla marki DEMAR jednym z wyróżników jest także dodatkowo wzmacniana podeszwa, która skutecznie amortyzuje każdy krok i zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Wartością jest także bogaty wybór dostępnych wzorów, które są dalekie od standardowej kolorystyki.

Dobierając buty dziecięce na deszczową pogodę należy pamiętać o właściwym doborze rozmiaru. Kalosze dla dziecka nie mogą być ani za duże, ani za małe. Z jednej strony muszą zapewniać nodze odpowiednią stabilność, a z drugiej właściwą cyrkulację powietrza. Eksperci radzą, by pozostawić wolne miejsce między największym palcem a krawędzią buta na szerokość maksymalnie jednego centymetra.

Jak dobrać solidne buty męskie na deszczową pogodę?

Porządne buty męskie na deszczową pogodą przypominają bardziej obuwie do zadań specjalnych. Niczym wyposażenie Jamesa Bonda skrywają w sobie dodatkowe wzmocnienia, które czynią z nich obuwie doskonale sprawdzające się na co dzień, do pracy oraz podczas chwil wytchnienia na łonie przyrody.

Idealne buty męskie na deszczową pogodę doskonale chronią nie tylko przed wilgocią i zimnem, ale także różnego rodzaju zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Ich antypoślizgowa podeszwa zapewnia także właściwą amortyzację, dzięki której nogi nie męczą się nawet po całym dniu użytkowania.  Dodatkową zaletą jest także łatwość czyszczenia i pielęgnacji.

Buty męskie na deszczową pogodę, w porównaniu do obuwia damskiego i dziecięcego, są znacznie bardziej klasyczne i minimalistyczne. Dzięki temu są stylowe i wyglądają dobrze w każdych okolicznościach.

Jak dobrać stylowe buty damskie na deszczową pogodę?

Czy istnieją idealne buty damskie na deszczową pogodę? Wybór z pewnością nie jest najłatwiejszy, ponieważ preferencji jest nieskończenie wiele. Tu, poza funkcjonalnością, prym wiedzie zdolność do dopasowania do konkretnych stylizacji. Odpowiednio dobrane pasują nie tylko do dopasowanych spodni, ale także krótkich spódnic i sukienek. Współgrają zarówno z krótkimi kurtkami, jak i dłuższymi płaszczami. Jeżeli są idealnie dopasowane mogą optycznie wydłużyć nogę i wysmuklić sylwetkę.

Buty damskie na deszczową pogodę mogą być niezwykle stylowe. O ich wartości decyduje nie tylko jakość użytych materiałów, ale także precyzja wykończenia i fantazja producentów. Nieszablonowe fasony i wzory mogą skutecznie podkreślić pozostałe elementy garderoby.

Nowoczesne buty damskie na deszczową pogodę wykonuje się z dwóch bazowych materiałów: tworzywa PCV lub pianka EVA. Te drugie są znacznie lżejsze i elastyczniejsze, a jednocześnie zapewniają właściwą termoizolację i sprężystość podczas chodzenia. Niestety, ze względu na specyficzną technologię produkcji, dostępne są w znacznie skromniejszej gamie kolorystycznej.

Na rynku dostępne są kalosze o różnych długościach cholewki – od niskich sięgających zaledwie do kostki, po bardzo wysokie sięgające aż po kolana. Każde zapewniają odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią i wybór zależy tylko od indywidualnych preferencji użytkownika.