Klapki do pracy stojącej

Damskie obuwieMęskie obuwie

Praca stojąca – choć na pierwszy rzut oka może to nie być tak oczywiste – niesie za sobą wiele różnych zagrożeń. Do najpoważniejszych należą dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stóp, a także bardzo niebezpieczne problemy z żylakami. Jednym ze sposobów radzenia sobie i zapobieganiu przykrym dolegliwościom jest noszenie specjalistycznego obuwia. Z pewnością sprawdzą się wygodne klapki. Na rynku do wyboru mamy wiele modeli: klapki otwarte, półotwarte, skórzane, drewniane oraz gumowe. Odpowiednie klapki do pracy stojącej powinny zapewniać komfort i jednocześnie być funkcjonalne, dlatego warto wybierać te najlepszej jakości.

Jak wybierać klapki do pracy stojącej?

Wybierając najlepsze klapki do pracy stojącej, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Buty, w których będziemy stać przez kilka godzin dziennie, zwłaszcza klapki, powinny obowiązkowo dawać stopom odpowiednie podparcie. Jest to bardzo ważne dla całego kręgosłupa oraz oczywiście kondycji stóp. Długotrwała praca stojąca może przyczynić się także do powstania niebezpiecznego zastoju krwi w żyłach stóp, co z kolei prowadzi do takich konsekwencji jak uczucie ciężkich stóp, żylaki i bóle mięśni. Tylko dobór odpowiednich klapek może temu zapobiec.

Kolejna problematyczna kwestia to powstawanie otarć i odcisków, które niestety mogą pojawić się także podczas chodzenia w klapkach.  Dlatego w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego postały nasze klapki.

Na rynku dostępne są stylowe i nowoczesne klapki, które powstały z naturalnych materiałów czy ekologicznej skóry. Chodzenie w nich z pewnością nie spowoduje nieprzyjemnych dolegliwości. Klapki wykonane z naturalnych materiałów ograniczają także ryzyko pocenia się stóp, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w upalne dni.

Klapki do pracy stojącej mogą także pełnić funkcje zdrowotne. Takie są właśnieklapki ortopedyczne, zapewniające prawidłowe podparcie stóp oraz wygodne chodzenie. Klapki te są tak wyprofilowane, że stopy układają się w nich prawidłowo, a tym samym umożliwiają poprawne chodzenie, nawet przez wiele godzin. Dla osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami poleca się specjalistyczne klapki zdrowotne, które zapobiegają bólom kręgosłupa, niwelują przykurcze mięśni, ograniczają powstawanie żylaków, a nawet korygują płaskostopie.

W pracy stawiaj na bezpieczeństwo

Klapki należą do tego rodzaju obuwia, które niestety nie stabilizuje odpowiednio stóp. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na aspekty, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo w czasie ich noszenia. Najważniejsza będzie oczywiście odpowiednia podeszwa. Powinna być ona na tyle gruba, aby gwarantować stopom amortyzację i ochronę przed ostrymi przedmiotami, które mogą znaleźć się na naszej drodze. Pozostałe korzyści, jakie daje dobrej jakości podeszwa, to odciążenie kręgosłupa i wmuszenie prawidłowej postawy ciała. Należy także za wszelką cenę unikać klapek z bardzo cienką podeszwą, gdyż chodząc w nich z pewnością wyczuwalne będą wszelkie nierówności podłoża, a to może powodować ból i dyskomfort.

Ponadto klapki powinny zabezpieczać przed ewentualnym poślizgnięciem się. W tej sytuacji również największą rolę odgrywa podeszwa, która wykonana z antypoślizgowego tworzywa znacząco ograniczy takie ryzyko. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w pracy w gastronomi, gdzie w każdej chwili na podłodze może pojawić się stanowiąca zagrożenie mokra lub tłusta plama. W przypadku podeszwy antypoślizgowej minimalizujemy ryzyko upadku.

Szczególnie bezpieczne dla stóp są wszelkiego typu drewniaki i chodaki, wybierane często przez osoby z branży medycznej. Klapki te są zazwyczaj wykonane z dobrej jakości materiału, posiadają stabilną i dobrze wyprofilowana podeszwę, a także delikatną wyściółkę, która zapobiega potliwości i gwarantuje komfort przez cały dzień. 

Wygodne klapki do pracy stojącej

W trakcie wielu godzin wykonywania obowiązków zawodowych, wygodne klapki do pracy stojącej stanowią prawdziwe wybawienie dla naszego samopoczucia, a na pewno ukojenie dla stóp i całego kręgosłupa. Szczególną uwagę należy zwrócić na ciężar naszego obuwia – im klapki będą lżejsze tym lepiej dla stóp. Wielu producentów oferuje klapki wykonana z gumy. Doskonale nadają się one do wszelkich prac wykonywanych na zewnątrz, także w ogrodzie. Gumowe klapki są lekkie i wygodne, praktycznie nie czuć ich na stopach, dlatego można je nosić przez wiele godzin. Dodatkowym atutem będą specjalne otwory znajdujące się w cholewce, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegną poceniu się stóp.

W związku z tym, że klapki zakładamy bezpośrednio na gołe stopy, powinny być one wykonane z delikatnego i przyjaznego dla skóry tworzywa, posiadającego odpowiednie parametry. Skórzane klapki to zdecydowanie lider wśród dostępnych na rynku, jednak można znaleźć także dobrej jakości klapki z tworzywa sztucznego. Wiele modeli posiada także specjalną wewnętrzną wyściółkę wchłaniającą pot i ograniczającą ryzyko odparzenia stóp.

Klapki do pracy stojące powinny gwarantować komfort i bezpieczeństwo, a także sprawiać, że stopy nie będą się męczyć nawet przez wiele godzin. A wszystko to bez względu na rodzaj pracy, jaki wykonujesz. Lekarze, pielęgniarki, kucharze czy nauczyciele – wszyscy zasługujemy na wygodę, dlatego zawsze warto wybierać produkty sprawdzone i najlepszej jakości.