Lekkie buty robocze męskie na lato –
jakie wybrać?

Męskie obuwieObuwie ochronne

Buty robocze są nieodzownym elementem wyposażenia ochronnego każdego pracownika, który w pracy zawodowej mierzy się z zagrożeniami i niebezpieczeństwami. Lekkie buty robocze męskie na lato to podstawa ubioru w upalne dni, kiedy komfort i wygoda mają dodatkowe znaczenie dla wydajności i dobrego samopoczucia pracowników. Jakie powinny być dobre buty robocze na lato męskie, aby spełniły swoje ochronne zadanie, a jednocześnie dawały komfort i wygodę?

Buty robocze męskie – lato rządzi się swoimi prawami

Tym, co powinno wyróżniać buty robocze męskie na lato, jest przede wszystkim jakość. Dotyczy to zarówno wykonania, jak i zastosowanego materiału. Gwarancją jakości będzie na pewno wybór cenionego na rynku producenta obuwia roboczego, jakim jest np. Demar. W ofercie znajdziemy buty robocze na lato dla różnych grup zawodowych, zatem z pewnością każdy pracownik wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Standardem, jeśli chodzi o buty robocze niezależnie od pory roku, powinny być odpowiednie podeszwy. Najważniejsze by były one na tyle grube, by skutecznie chroniły stopę przed zranieniem, m.in. za sprawą nadepnięcia na ostry przedmiot. Innym parametrem, na jaki koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest amortyzacja. Dobry but powinien ją zapewniać tak samo jak przyczepność i stabilność, gdyż czynniki te bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo.

Jakie buty robocze na lato się sprawdzą?

Dobre buty robocze są niezbędne w pracy zarówno na budowie, jak i w magazynie czy hali. Wiadomo oczywiście, że poza bezpieczeństwem powinny one zapewniać pracownikom także odpowiedni komfort i wygodę. W końcu spędzają oni w pracy długie godziny.

Lekkie buty robocze męskie na lato, które sprawdzą się w przypadku wielu zajęć, to oczywiście sandały. Ich największym atrybutem są otwory, które zapewniają stopom bardzo skuteczny przepływ powietrza. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w te najbardziej gorące dni, kiedy stopy narażone są na nadmierną potliwość. Inną zaletą roboczych sandałów jest ich lekkość, która pomaga przetrwać cały dzień ciężkiej pracy.

Sandały robocze ochronne firmy Demar wyróżniają się ponadprzeciętną funkcjonalnością, przy jednocześnie bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładem są welurowe sandały Neo, które dla jeszcze lepszej ochrony wyposażone zostały w kompozytowy podnosek, zabezpieczający palce stóp przed urazami mechanicznymi. Innymi zaletami tych butów są:

– anatomicznie formowana wyściółka, z możliwością wymieniania jej w momencie zużycia,

– specjalny pasek ochronny, który zapobiega uciskaniu krawędzi podnoska na stopę.

Ponadto te sandały robocze wykonane zostały zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, dlatego spełniają wszelkie wymagania określone przepisami prawa.

Lekkie buty robocze na lato – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak wiadomo, buty robocze na lato powinny spełniać określone parametry i gwarantować bezpieczeństwo niezależnie od warunków wykonywanej pracy. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego zostały wykonane. W okresie letnim zdecydowanie poleca się wybór obuwia wykonanego z naturalnych tworzyw, gdyż gwarantują one odpowiednią cyrkulację powietrza.

Materiał, z jakiego powstały lekkie buty ochronne na lato, powinien chronić także przed wszelkimi szkodliwymi substancjami, z jakimi można mieć styczność w czasie wykonywania pracy. Są to zarówno oleje, smary czy rozpuszczalniki, które mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracownika.

Dobra jakość materiału przekłada się także na długie użytkowanie naszych butów. Ważne jest również, by materiał ten był odporny na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, ale też na zabrudzenia, tak by buty w sposób funkcjonalny służyły jak najdłużej.

Buty robocze lato – jakie jeszcze warto kupić?

Innym rodzajem butów roboczych, które idealnie sprawdzą się do pracy w lecie, są półbuty. Jest to obuwie zabudowane, więc bardzo dobrze chroni całą stopę przed zagrożeniami i wszelkimi niebezpiecznymi czynnikami pochodzącymi z zewnątrz. Istotnym elementem półbutów, jak i innych butów roboczych, jest obecność specjalnego podnoska, który dodatkowo chroni przed uszkodzeniem palców np. przy upadku na stopę ciężkiego przedmiotu. Podnosek ten nie jest jednak wymagany w każdej sytuacji, dlatego w ofercie producentów butów ochronnych znajdziemy półbuty zarówno z podnoskiem, jak i bez niego.

W ofercie Demar znajdziemy idealne na lato półbuty ochronne X-Flow S1, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać długotrwały komfort pracy w praktycznie każdych warunkach. Buty te posiadają specjalną oddychającą cholewkę wykonana z dzianiny, która dzięki możliwości odprowadzania wilgoci z wewnątrz buta, daje efekt chłodzenia. Ma to niebywałe znaczenie zwłaszcza w te najcieplejsze dni, kiedy temperatura przekracza 30 stopni.  Wielofunkcyjna podeszwa zapewnia maksymalne parametry ochronne, a dzięki specjalistycznej kompozycji materiałów dodatkowo uzyskano właściwości elektrostatyczne ESD. Dlatego obuwie to jest cenione m. in. przez elektryków, którzy nosząc je, mają poczucie doskonałej ochrony.