Oddychające buty dla dziecka to podstawa!

Dziecięce obuwiePorady

Stopy dziecka są wyjątkowo wrażliwe, mają specyficzne potrzeby, a ponadto rosną niezwykle szybko. Dla jego komfortu i prawidłowego rozwoju istotne jest, jakie nosi obuwie. Okazuje się bowiem, że źle dobrane obuwie może wyrządzić naszemu dziecku wiele szkód. Część z nich ujawni się natychmiast, a inne dopiero po latach. Dlatego ważne jest, by od samego początku zadbać o wygodę, bezpieczeństwo oraz komfort swojego dziecka. Dobrej jakości oddychające buty dla dziecka są przejawem najlepszej rodzicielskiej troski o jego dobrostan.

Liczy się jakość!

Kupując buty dla dziecka, nie warto oszczędzać, nawet jeśli będziemy musieli kupować nową parę co kilka miesięcy. Dziecięce stopy są niezwykle podatne na wszelkie niedogodności, dlatego wybierając buty, musimy brać pod uwagę szereg czynników, które bezpośrednio na nie oddziałują.

Tak naprawdę wszystko ma znaczenie: od prawidłowego doboru rozmiaru, przez grubość i elastyczność podeszwy po materiał, z jakiego buty zostały wykonane. Dlatego też wybór dobrych butów dla dziecka jest tak istotny.

Pamiętajmy również, że każde dziecko jest inne, ma swoje indywidualne potrzeby i inaczej reaguje na niektóre sytuacje. Kupując nowe, oddychające buty dla dziecka, upewniajmy się kilkukrotnie, że nasza pociecha czuje się w nich komfortowo.

Warto wybierać buty dobrych marek, najlepiej pochodzące od zaufanych producentów, gdyż oni gwarantują nam wysoką jakość wykonania i dbałość o wszystkie istotne detale. Oddychające buty dla dziecka pozwolą przede wszystkim uniknąć nadmiernego pocenia się dziecięcych, delikatnych i wrażliwych stóp, co zdecydowanie podniesie komfort, ale i wygodę w trakcie codziennego funkcjonowania.

Warto w tym momencie wspomnieć, że fizjologicznie stopy dziecka pocą się znaczenie intensywniej, niż ma to miejsce u osób dorosłych, tym bardziej wymagają odpowiedniego traktowania i szczególnej dbałości. Gdy dojdzie to tego jeszcze wzmożona ruchliwość i wielogodzinne przebywanie w ciepłym pomieszczeniu, problem może być nie do opanowania. Zatem oddychające buty dla dziecka będą niezastąpione zarówno do codziennego użytku, jak i na wyjątkowe okazje.

Najlepsze oddychające buty dla dziecka

Wybór obuwia dziecięcego uzależniony będzie od kilku czynników. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę panującą porę roku, gdyż zupełnie inne buty wybierzemy latem, a inne zimą. Każde z tych butów będą musiały spełniać inne zadania – czy to zapewniać ciepło, czy też dobrą przyczepność, zawsze jednak dbajmy o ich dobroczynną przewiewność. Kolejna kwestia, jaką musimy wziąć pod uwagę przy wyborze butów, jest wiek dziecka.

Pierwsze buty powinniśmy zakupić dziecku w momencie, gdy uczy się chodzić – na wcześniejszym etapie doskonale sprawdzą się tzw. skarpetko buty. Co ważne, także ten element garderoby naszego dziecka powinien zapewniać jego stopom odpowiednią cyrkulacje powietrza, zatem unikajmy nieprzewiewanych wyrobów wykonanych ze sztucznych materiałów.

Najlepsze oddychające buty dla dziecka to dla wielu rodziców letnie sandałki, zwłaszcza te wykonane z naturalnej skóry, wyposażone dodatkowo w solidne i ergonomiczne podeszwy. Skórzane sandałki to opcja dla dziecka w każdym wieku, która ponadto może być uzupełnieniem codziennego stroju, jak i tego na szczególne i uroczyste okazje.

Choć sandały dają gwarancję przewiewności i oddychalności, warto zwrócić uwagę na kilka ich parametrów. Przede wszystkim stabilne zapięcie, które utrzyma pięty oraz kostki w bezpiecznej pozycji, nawet u bardzo aktywnych dzieci. Po drugie regulacja, która pozwoli jeszcze lepiej dopasować buty do kształtu i szerokości stóp dziecka.

Najczęściej regulacja znajduje się w okolicy kostki oraz w części palcowej. Dzięki możliwości regulacji zapewnimy naszemu dziecku także odpowiednią ilość miejsca na palce, co ma również bardzo duże znaczenie dla komfortowego poruszania się.

Oddychające buty dla dziecka w wieku szkolnym

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, a także tych uczęszczających do żłobka, powinniśmy w szczególny sposób zadbać o to, by buty do tych placówek spełniały wszystkie istotne parametry. W końcu to w nich dziecko będzie spędzać większość dnia.

Oddychające buty dla dziecka bawiącego się na dywanie w przedszkolu muszą być dostatecznie miękkie i elastyczne, tak by nie ograniczały ruchów i pozwalały na swobodne przemieszczanie się. Wybierajmy buty z przewiewnych tkanin, w których stopy się nie przegrzeją. Wszelkiego rodzaju kapcie muszą być wygodne, ale i gwarantować zdrowie i bezpieczeństwo, tylko tym sposobem zapewnimy dziecku prawidłowy rozwój.

Szkoła to kolejny etap w życiu dziecka, w których intensywnie rośnie i aktywnie eksploruje świat. Buty powinny więc umożliwiać mu swobodę i łatwość poruszania się. Oddychające buty dla dziecka w wieku szkolnym możemy podzielić na dwie grupy, czyli buty codzienne, które nosi na wszystkich lekcjach oraz specjalne sportowe buty na wf. Te drugie najlepiej dobierzemy z zależności od tego, jak bardzo dziecko jest aktywne.

Weźmiemy zatem pod uwagę czy częściej biega, gra w piłkę nożną, czy też w siatkówkę. W sklepach obuwniczych znajdziemy szeroki wybór butów sportowych, zatem z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla każdego dziecka. Warto oczywiście zapamiętać, że oddychające buty dla dziecka to podstawa, niezależnie od tego, czy będą to zwykłe trampki, halówki, czy też adidasy.