Wybieramy dobre buty do pracy chodzącej

Obuwie ochronnePorady

Wielogodzinne chodzenie stanowi niemałe obciążenie dla stóp, jak i całego kręgosłupa. Może to zatem w konsekwencji powodować problemy zdrowotne. Nic dziwnego, że pracując w pozycji stojącej, na wszelkie sposoby poszukujemy ulgi, a wygodne buty do pracy chodzącej to jedno z najlepszych rozwiązań. Pytanie tylko, jak znaleźć dobre buty do pracy chodzącej? Takie, które zagwarantują wygodę i lekkość chodzenia nawet po wielu godzinach pracy. Oto jakie kryteria warto wziąć pod uwagę.

Wygodne buty do pracy chodzącej

W przypadku, gdy obowiązki związane z wykonywaniem naszej pracy zawodowej powodują, że musimy większość czasu spędzać na stojąco lub chodząc, pojawia się spore wyzwanie dla naszego organizmu. Praca taka w dłuższej perspektywie może przynieść negatywne skutki zdrowotne, dlatego już teraz warto zatroszczyć się o swoją kondycję fizyczną.

W pierwszej kolejności zadbajmy o filar naszego organizmu, czyli nasze stopy. W końcu to one bezpośrednio odczuwają skutki ciągłego przemieszczania się oraz wielu godzin spędzonych w pozycji stojącej. Ratunkiem dla stóp z pewnością będą wygodne buty do pracy chodzącej. W ofercie sklepów obuwniczych takich jak Demar, z pewnością znajdziemy odpowiednie modele butów przed i za kostkę, a także tych zupełnie wysokich.

Na początek warto zastanowić się, gdzie znajdziemy wygodne buty do pracy chodzącej? W pierwszej kolejności należy zapoznać się z ofertą cenionych polskich modeli obuwia, które znajdziemy w sprawdzonych sklepach obuwniczych – także internetowych. Na rynku specjalistycznego obuwia znajdziemy zarówno modele damskie, jak i męskie, które doskonale sprawdzą się w trakcie wielogodzinnej pracy. Wybór odpowiednich butów nie powinien być trudny, jednak koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wszystkie istotne parametry, mające wpływ na ich wygodę i funkcjonalność.

Wybierając buty do pracy chodzącej, musimy także wziąć pod uwagę zakres obowiązków wykonywany na danym stanowisku. Nieco innych butów będziemy potrzebować do pracy wykonywanej na świeżym powietrzu, innych zaś do pracy w pomieszczeniu, ale tu także wymagania mogą być zmienne. Pracę chodzącą wykonują zarówno pielęgniarki, pracownicy sklepów, gastronomi, jak i magazynierzy, czy też osoby zatrudnione w przemyśle i produkcji. Wśród pracowników będą wykonujący lżejsze zadania, jak i ciężką fizyczna pracę. Dobór odpowiednich butów nie jest zatem prostą sprawą.

Buty do pracy chodzącej – sprawdzone modele

Wielogodzinna praca w pozycji stojącej, dodatkowo wymagająca ciągłego przemieszczania się, jest ogromnym obciążeniem dla całego organizmu. Na uciski szczególnie narażone są nogi, zwiększa się także ryzyko powstawania żylaków i schorzeń kręgosłupa. Wygodne buty do pracy chodzącej to zatem podstawa wyposażenia każdego pracownika, przynosząca mu ulgę w czasie pracy i pomagająca zadbać o zdrowie.

Dobre buty do pracy stojącej muszą koniecznie zapewniać stopom odpowiednią wentylację. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla utrzymania higieny, ale też zdrowia. Warto wybierać buty wykonane ze specjalnej siatki lub innych oddychających tkanin, poleca się w szczególności wszelkiego rodzaju naturalne materiały.

 

Przewiewne buty zniwelują ryzyko wystąpienia nadmiernej potliwości, co jest niezwykle ważne. Zbyt duża wilgotność może przyczynić się bowiem do występowania otarć naskórka, pękania skóry pięt, stanów zapalnych, a nawet niebezpiecznej dla zdrowia grzybicy. Wszystko to powoduje niebywały dyskomfort, zatem utrudnia codzienne funkcjonowanie i oczywiście negatywnie wpływa na wykonywanie codziennych obowiązków.

Buty do pracy chodzącej – najlepszy wybór

Buty do pracy chodzącej powinny być także lekkie. Zbyt ciężkie niestety przyczynią się do szybszego zmęczenia i mniejszej efektywności. Ciężkie buty stanowią obciążenie dla nóg w każdej pozycji, tym bardziej w przypadku, gdy musimy cały czas chodzić. Wybierajmy zatem buty wykonane z materiałów dających pewność i stabilizację, a nie dodatkowy ciężar do dźwigania. Obecnie znalezienie lekkich butów nie stanowi problemu. Producenci wysokiej jakości obuwia roboczego dokładają wszelkich starań, by ich produkty były najwyżej jakości i spełniały wszelkie wymagania konsumentów.

Kolejny aspekt to podeszwa, która w butach odgrywa istotną rolę, dlatego powinna być trwała, solidna, antypoślizgowa i zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy w pracy narażeni jesteśmy na kontakt ze śliskimi substancjami typu smary czy oleje.

Buty do pracy chodzącej w trudnych warunkach to zatem dodatkowe zabezpieczenie przed ryzykiem wypadku i utraty zdrowia.

W butach do pracy stojącej i chodzącej ważne jest także wnętrze. Okazuje się bowiem, że producenci często kryją w nim specjalne wypustki, które delikatnie masując zapewniają lepsze ukrwienie nóg, co niezwykle pozytywnie wpływ na ich kondycję. Można także zastosować specjalne żelowe wkładki z wypustkami, które umieszczamy we wnętrzu butów. Ich działanie jest identyczne, masując stopy stymulują lepsze krążenie, a jednocześnie zwiększają amortyzację i niwelują wstrząsy powstające w czasie chodzenia. Tym sposobem nasze stopy mniej dotkliwie odczują skutki długotrwałego chodzenia.