Wygodne buty do pracy w sklepie

Damskie obuwieMęskie obuwie

Praca w sklepie polega w dużej mierze na wykonywaniu zajęć w pozycji stojącej, a w wielu sytuacjach wymaga także ciągłego przemieszczania się oraz dźwigania i przenoszenia przedmiotów o różnej wadze. Ryzyko bólów kręgosłupa oraz stóp, podobnie jak wystąpienia żylaków, jest zdecydowanie większe niż w przypadku pracy siedzącej. Bezwzględnie więc podejmując się roli sprzedawcy, potrzebne będą wygodne buty do pracy w sklepie. Ponadto praca w sklepie stwarza także ryzyko wystąpienia urazów, dlatego obuwie dla pracowników powinno także pełnić funkcję ochronną.

Jakie buty do pracy w sklepie?

Wybierając odpowiednie buty do pracy w sklepie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Najważniejsze to oczywiście zajmowane stanowisko, a co się z tym bezpośrednio wiąże, rodzaj wykonywanych obowiązków. Wygodne buty do pracy w sklepie będą potrzebne jednak wszystkim pracownikom, niezależnie od powierzonych im zadań.

Wszystkie buty powinny być dobierane tak, by można w nich było przetrwać cały dzień, a dodatkowo, żeby stopy się nie męczyły. Zatem szczególnie dobrze trzeba dobrać rozmiar obuwia, które absolutnie nie może uwierać, ani obcierać. Jeżeli nasza praca wymaga ciągłego przemieszczania się, a w dodatku nasze stopy mają tendencję do puchnięcia, warto postawić na nieco większe buty. Ta forma zabezpieczenia sprawi, że buty będą wygodne przez cały dzień.

Dla wielu osób wygodne buty do pracy w sklepie to każdego typu obuwie sportowe, najlepiej jeszcze na grubej i miękkiej podeszwie, która doskonale izoluje i amortyzuje każdy krok. W takich butach z powodzeniem można przetrwać cały dzień bez obaw o jakiekolwiek urazy.

Czasem jednak od pracownika wymagana jest odpowiednia prezencja, co dotyczy także obuwia, które powinno być eleganckie. Niemniej, niezależnie od okoliczności, w pierwszej kolejności powinno się stawiać na wygodę i komfort noszenia butów.

Jakie buty robocze na magazyn będą najlepsze?

Praca na magazynie należy do zajęć wymagających sporego wysiłku. Buty robocze na magazyn powinny w dużej mierze stanowić ochronę stóp, które narażone są na urazy mechaniczne, takie jak uderzenia, przygniecenia, a nawet zmiażdżenie. Magazyn jest miejscem, w którym potencjalnie dość często może dochodzić do wypadków, dlatego kwestie bezpieczeństwa są tu tak istotne.

Buty robocze na magazyn powinny także spełniać określone normy i przepisy BHP. Odpowiednio dobrane obuwie do pracy na magazynie powinno posiadać specjalną antypoślizgową podeszwę, która zagwarantuje stabilność i przyczepność do podłoża. Dobra podeszwa powinna być także elastyczna. Wiele butów posiada także podeszwy o właściwościach antyelektrostatycznych. Kolejna kwestia to odpowiednie zabezpieczenie kostki. Najlepiej by buty były wysokie, wtedy najskuteczniej ochronią kostkę i cały staw skokowy. W przypadku butów niższych należy zadbać o odpowiednie sznurowanie.

Równie istotny element obuwia roboczego na magazyn to metalowy lub kompozytowy nosek. Nosek, o którym mowa, to fragment mocnego tworzywa umieszczony w przedniej części buta, którego zadaniem jest ochrona stopy przed zmiażdżeniem, spowodowanym np. wskutek upadku ciężkiego przedmiotu na stopę. Buty z noskiem ochronnym zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo i dają większe szanse na maksymalne zminimalizowanie skutków nieszczęśliwych wypadków.

Buty robocze na magazyn – pozostałe parametry

Wybierając buty robocze na magazyn w pierwszej kolejności należy stawiać na bezpieczeństwo, jednak nie można zapominać o kwestiach takich jak komfort i wygoda. W końcu w pracy spędzamy najczęściej wiele długich godzin. Dlatego ważny jest też materiał, z jakiego zostały wykonane buty. Może to być np. skóra naturalna, skóra syntetyczna czy tworzywo sztuczne. Robocze buty oddychające do pracy najlepszej jakości powstają najczęściej ze skóry naturalnej. Jeśli zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie to właśnie takie powinniśmy wybierać.

Buty robocze często są wodoodporne, nie zawsze jednak praca na magazynie wymaga by obuwie miało takie parametry. Mile widziane są jednak wszelkiego typu specjalistyczne wkładki, zarówno przeciwgrzybiczne, jak i oddychające, które odprowadzają pot i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom. Kolejna kwestia to waga butów. Wybierajmy te, które będą najlżejsze. Noszenie ich przez wiele godzin samo w sobie będzie obciążeniem dla stóp i utrudni funkcjonowanie.

Przewiewne buty do pracy –
najlepszy wybór

Duże znaczenie ma to, by nosić buty oddychające do pracy, gdyż dzięki temu stopy nie będą się pocić. Pocenie się powoduje namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów, co w konsekwencji może prowadzić do chorób grzybiczych skóry. Choroby grzybicze stóp są uciążliwe i trudne do wyleczenia, dlatego zdecydowanie lepiej jest im zapobiegać niż później z nimi walczyć.

Przewiewne buty do pracy powinny być wykonane z lekkich materiałów, które zapewniają cyrkulację powietrza. Ma to największe znaczenie zwłaszcza w upalne dni, gdyż zapewnia stopom komfort. Można stosować także specjalistyczne wkładki do obuwia, które zapobiegają poceniu się stóp, stanowią ochrona przeciwbakteryjną, a jednocześnie absorbują wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz.