Wyższy komfort pracy –
oddychające buty robocze

Obuwie ochronne

Odpowiednio dobrane obuwie robocze nie tylko skutecznie zabezpiecza nas przed ewentualnymi urazami mechanicznymi, ale przede wszystkim pozwala nam komfortowo spędzić nawet kilkanaście godzin w pracy. Producenci prześcigają się w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań, by nasze stopy w tym czasie wręcz odpoczywały. Nic więc dziwnego, że oddychające buty robocze DEMAR X-Flow ESD zdobyły uznanie Departamentu Nadzoru i Kontroli Głównego Inspektoratu Pracy i otrzymały medal na targach SAWO 2022.

Czym charakteryzują się oddychające buty robocze?

Najwyższej jakości obuwie robocze to nie tylko kwestia zastosowanych materiałów i technologii. O jego wartości świadczą użytkownicy, którzy na własnej skórze testują dany produkt, często w ekstremalnych warunkach. Oddychające buty robocze DEMAR X-Flow ESD doceniają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Poza niewątpliwą funkcjonalnością, wpisują się w najnowsze trendy światowego designu.

Oddychające obuwie robocze zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić maksymalny komfort noszenia. Wyposażone w oddychająca cholewkę i podszewkę z dzianiny dystansowej, skutecznie odprowadzają wilgoć, gwarantując dodatkowo przyjemny efekt chłodzenia. Zastosowanie wysokiej jakości materiału siatkowego, pozwoliło na osiągnięcie możliwie najwyższej przewiewności i wentylacji.

Dzięki specjalnie formowanej i odpornej wyściółce, składającej się między innymi z warstwy absorbującej w miejscu pięty (tę właściwość ma także podeszwa), oddychające buty robocze stanowią wygodne i elastyczne wyposażenie do zadań specjalnych. Samoczyszcząca podeszwa butów, wykonana z poliuretanu, zapewnia doskonałą przyczepność i maksymalne właściwości antypoślizgowe. Wzmocniony podnosek dodatkowo zabezpiecza przed różnego rodzaju urazami, zapewniając najwyższy komfort użytkowania.

Nowoczesne buty robocze sprawdzają się doskonale nie tylko w pracy na budowie, ale także w magazynach oraz halach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Dzięki odpowiedniej kompozycji użytych materiałów, DEMAR stworzył antystatyczne obuwie ESD. Ochrona, jaką zapewniają, sprawdza się zwłaszcza przy produkcji, montażu i obsłudze przyrządów oraz urządzeń elektrycznych wrażliwych na uszkodzenia wywołane przez wyładowania elektrostatyczne.

Oddychające buty robocze X-Flow ESD – dlaczego warto w nie zainwestować?

Zadaniem butów roboczych jest skuteczna ochrona w miejscu pracy. Konkretny model powinien być dobrany do specyfiki danej działalności, ponieważ znacznie inną funkcjonalnością muszą wykazać się buty wykorzystywane na budowie, a inną na hali produkcyjnej lub magazynie. Z kolei dla pracowników branży budowlanej istotna jest dodatkowo wzmocniona podeszwa, chroniąca stopę przed przebiciem ostrymi przedmiotami. Nie mniej istotne są właściwości amortyzacyjne, ponieważ to dzięki nim nasze stopy nie odczuwają zmęczenia nawet po kilkunastu godzinach ciężkiej pracy.

Oddychające buty robocze zapewniają dodatkową wentylację, którą docenimy zwłaszcza w okresie letnim. Mogą być wyposażone w specjalne wkładki wentylacyjne lub odpowiednie perforacje umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Pamiętajmy, że nawet najwyższej jakości obuwie może stracić swoje właściwości w wyniku niewłaściwej pielęgnacji oraz nieprzestrzegania zaleceń producentów. Decydując się na zakup obuwia roboczego z najwyższej półki, zapewniamy sobie nie tylko gwarancję, ale także opiekę i wsparcie producenta.

Obuwie Demar X-Flow ESD to szczególny typ butów roboczych, które skutecznie chronią przed nagłymi wyładowaniami elektrycznymi nie tylko w przypadku pracowników przemysłu elektronicznego. Równie dobrze sprawdzają się m.in. w zakładach wytwarzających wyroby dla branży motoryzacyjnej.

W wyniku wyładowań dochodzi nie tylko do uszkodzeń produktów elektronicznych lub ich części, ale także do wstrząsów elektrycznych u pracowników, którzy mają z nimi styczność. Niebezpieczne mogą być także wyładowania na klamkach u drzwi, a nawet iskrzenie w trakcie zdejmowania ubrań zrobionych z włókien syntetycznych. Wyładowania te są często niewyczuwalne, jednak ich skutki są jednym z największych problemów każdego procesu technologicznego w przemyśle elektronicznym. Obuwie Demar X-Flow ESD skutecznie chroni przed ryzykiem wyładowań elektrostatycznych pracownika, umożliwiając skuteczne odprowadzenie ładunków elektrycznych.

Na butach roboczych nie warto oszczędzać. To podstawowy ekwipunek pracownika, który gwarantuje mu nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Wygodne obuwie zwiększa także efektywność i wydajność pracy, które są nie do przecenienia.

Co jeszcze musisz wiedzieć wybierając oddychające buty robocze?

Wybór obuwia to kwestia bardzo indywidualna. Buty robocze nie mogą być ani za małe, ani za duże. Niewłaściwie dobrany rozmiar może powodować bolesne odciski, otarcia oraz pęcherze, a także znacznie słabszą stabilizację, grożącą nieprzyjemnymi kontuzjami kostno-stawowymi. Oddychające obuwie DEMAR X-Flow ESD, dzięki wyjątkowej konstrukcji, zapewnia wystarczająco dużo miejsca nawet bardzo szerokim stopom o wyjątkowo wysokim podbiciu. To niezwykle komfortowe i stosunkowo lekkie obuwie, którego waga nie przekracza kilograma, spełnia normę PN-EN ISO 20345:2012 S1 SRC oraz posiada europejski znak bezpieczeństwa CE. Buty robocze klasy S1 zapewniają ochronę na bardzo wysokim poziomie.

Oprócz zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony, równie istotne jest, aby buty robocze były wygodne i spełniały podstawowe walory estetyczne. Oddychające buty robocze DEMAR X-Flow ESD dostępne są w rozmiarach damskich i męskich – od 35 do 48. Wybierając buty robocze, zwróćmy uwagę na sposób ich wykonania. Postawmy na te ze wzmocnionym podnoskiem, z wzmocnionymi przeszyciami poszczególnych elementów, wykonane z materiałów najwyższej jakości i z użyciem nowoczesnych technologii. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie zniszczą się z biegiem czasu, a nasze stopy zyskają wiernego współtowarzysza, nawet podczas ekstremalnie trudnej pracy.