Aircomfort –
zalety nowoczesnych rozwiązań

Porady

Obecnie wielu producentów zajmujących się odzieżą i obuwiem ma na uwadze ich aspekty zdrowotne i funkcjonalne. Stałe poszukiwanie technologii, które pozwolą na użytkowanie wytworzonych wyrobów w sposób przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego, jest zadaniem, na które kładzie się ogromny nacisk. Komfort i zadowolenie klienta są kluczowe i stanowią wyznacznik sukcesu danej firmy. Tym bardziej zrozumiałe okazuje się powszechne stosowanie technologii aircomfort w wyrobach codziennego użytku, takich ja niesamowite wkładki do butów firmy Demar.

Aircomfort – co to jest?

Technologia aircomfort polega na zestawieniu ze sobą kilku specjalnych warstw materiału, które razem zapewniają komfort i oczywiście wygodę. Stosowanie powyższych technologii ma na celu zagwarantowanie wszystkim użytkownikom stuprocentowego zadowolenia i odczucia świeżości, zwłaszcza przy wielogodzinnym noszeniu obuwia.

Biorąc pod uwagę kwestie noszenia butów przez cały dzień, skupiamy się w dużej mierze na pracownikach wykonujących prace fizyczne. Często jest to praca wymagająca dużego wysiłku i ciągłego przemieszczania się, dlatego odpowiedni komfort jest kluczowy i gwarantuje zdecydowanie większą efektywność.

Technologia aircomfort stosowana w produktach takich jak wkładki do butów, to szansa dla tysięcy osób na zachowanie odpowiednich warunków zdrowotnych dla swoich stóp przez wiele godzin pracy. Co ciekawe, wkładki wykonane przy użyciu tej technologii, są skuteczne o każdej porze roku. Wywiązują się ze swojego zadania zarówno w upały, jak i w mrozie czy przy niekorzystnej aurze.

Wkładki aircomfort przeznaczone są dla osób, które chcą samodzielnie zadbać o swoją wygodę i higienę. Niemniej sami pracodawcy, dla których dobro pracownika stawiane jest na pierwszym miejscu, polecają je swojej załodze.

Wkładki aircomfort – wygoda i higiena na co dzień

Codzienne noszenie butów, zwłaszcza przez wiele godzin ciężkiej i wymagającej pracy, w ogromnym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Nieodpowiednie obuwie, zwłaszcza takie, które nie odprowadza wilgoci na zewnątrz, może spowodować wiele szkód, w tym uciążliwe schorzenia stóp, wymagające leczenia, które pochłonie wiele czasu i pieniędzy. Ważne jest zatem, aby szukać rozwiązań, które pozwolą nam na ograniczenie ewentualnych szkód i zapewnią natychmiastową ulgę.

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem wielu problemów jest stosowanie odpowiednich wkładek do butów. Wkładki aircomfort firmy Demar pasują do obuwia typu REST, TREK, TRAPER. Dodatkowo wkładki aircomfort dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nadają się do butów roboczych, wojskowych oraz obuwia codziennego, co daje nadzieję wielu użytkownikom obuwia na błyskawiczną poprawę swojego komfortu. 

Jak zbudowane są wkładki aircomfort?

Wkładki aircomfort to wielowarstwowa wyściółka, która dzięki swoim niezwykłym właściwościom zapewnia niebywałą jakość i komfort użytkowania na najwyższym poziomie. Dużym plusem jest zastosowanie w wyściółce tworzywa EVA, które zapewnia doskonałą izolację termiczną dla naszych stóp. Do zalet materiału EVA należą również jego wodoodporne właściwości. 

Wkładka aircomfort to również specjalna poduszka żelowa, której zadaniem jest amortyzacja pięty. Z opinii użytkowników wynika, że radzi sobie z tym zadaniem niezwykle skutecznie. Amortyzacja pięty, jaką zapewnia poduszka żelowa, powszechnie nazywana jest efektem antishock.  Sprawdza się bardzo dobrze w przypadku bólu powięzi, wywołanego długotrwałym przebywaniem w pozycji stojącej, a także ogranicza nadmierny nacisk na stopy. Poduszka żelowa stanowi ostatnią warstwę wkładki.

Pierwsza warstwa wkładki aircomfort, która bezpośrednio dotyka naszych stóp, to specjalny rodzaj mikrofibry, który rewelacyjnie pochłania wszelką wilgoć i co ważne – pomaga odprowadzić ją na zewnątrz. W znacznym stopniu funkcja ta pomaga ograniczyć ryzyko powstawania wszelkiego rodzaju otarć, oparzeń oraz odcisków na stopach.

Kolejna warstwa wkładki aircomfort to specjalny lateks, posiadający funkcje pamięci kształtu i absorbujący wszelkie wstrząsy pojawiające się w czasie chodzenia i stykania się stóp z podłożem. Poza tym, że poprawia komfort w czasie chodzenia, sprawia, że kolana i stawy są mniej obciążone. Ma to również zbawienny wpływ na kondycje całego kręgosłupa. Warstwa numer trzy to filc w kolorze białym z dodatkiem biokomponentu, który jest termoformowany.

Ostatnie dwie warstwy, nie licząc poduszki żelowej, która została przedstawiona wcześniej, są wykonane z materiału EVA. Jedną z nich jest korpus, którego zadaniem jest zapewnienie jeszcze lepszej stabilności naszym stopom w czasie chodzenia, czy nawet biegania. Ostatnia warstwa, również wykonana z materiału EVA, ma wspomagać cyrkulację powietrza. Odpowiednia cyrkulacja sprawia, że w butach zmniejszone zostaje ryzyko namnażania się niebezpiecznych bakterii oraz grzybów, których obecność powodowałby nieprzyjemny zapach, a w późniejszym czasie nawet choroby.