Jakie są najcieplejsze buty na zimę?

Damskie obuwieMęskie obuwiePorady
Jakie są najcieplejsze buty na zimę

Zimowe obuwie jest bardzo ważnym elementem garderoby damskiej, męskiej, ale przede wszystkim – dziecięcej. Organizm ludzki bardzo szybko się wychładza, a najwięcej ciepła ucieka niestety przez nieosłonięte części ciała i te najbardziej narażone na kontakt z zimnem. Dlatego szczególnie zimą trzeba wyjątkowo dbać o komfort termiczny stóp, które bezpośrednio stykają się z lodowatym podłożem i nie raz mają do czynienia z mokrym i zimnym śniegiem. Bardzo ważne jest, by zwłaszcza w mroźne dni wkładać najcieplejsze buty, jakie posiadamy w swoich zasobach, a tym samym zagwarantować sobie bezpieczne przebywanie na świeżym powietrzu nawet przez wiele godzin.

Najcieplejsze buty na zimę, czyli jakie?

Ciepło, wygoda i komfort termiczny w okresie zimowym stanowią podstawę dobrego humoru i …zdrowia. Dotyczy to zarówno odzieży, jak i obuwia. Dlatego tak ważne jest, by mieć w swojej szafie najcieplejsze buty na mrozy i zakładać je właśnie w te najzimniejsze dni. Jeżeli jednak jeszcze nie mamy takich butów, to właśnie teraz warto się w nie zaopatrzyć. Ale gdzie szukać i czym się kierować wybierając najcieplejsze buty na zimę, by służyły nam dobrze przez długi czas, całkowicie spełniając swoje niezwykle ważne zadanie? Opcji jest sporo.

Buty wybieramy w zależności od ich przeznaczenia. Zupełnie inne będą nam potrzebne do pracy, a inne na zimowe spacery po śniegu. Obuwie typowo sportowe to już kolejna kategoria. Najcieplejsze buty męskie także będą różnic się od tych damskich. Na szczęście producenci obuwia nie szczędzą wysiłków, by zapewnić nam dostęp do wszystkich rodzajów zimowego obuwia, adekwatnie do naszych potrzeb.

Styl i wygoda – najcieplejsze buty męskie

Kategoria najcieplejsze buty męskie zawiera w sobie najczęściej trapery na grubej podeszwie, obuwie trekkingowe oraz wszelkie inne buty za kostkę. Wybierając dobrej jakości obuwie męskie na zimę, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kwestie takie jak rodzaj materiałów i solidność wykonania. W zimie mamy do czynienia nie tylko ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, tj. mrozem, śniegiem i deszczem, ale także solą drogową, która niestety uszkadza materiał, z jakiego wykonane są buty i sprawia, że szybciej się niszczą.

Najcieplejsze buty męskie powinny być wykonane najlepiej z oddychającego naturalnego materiału, zapewniającego cyrkulację powietrza we wnętrzu i pozwalającego na swobodne ruchy. Dobrym pomysłem będą zatem wszelkiego typu buty skórzane, które dodatkowo można impregnować, co zwiększy ich odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne.

Równie ważna jest podeszwa. W przypadku butów zimowych powinna być odpowiednio gruba, tak by z jednej strony izolowała od podłoża, a z drugiej zabezpieczała przed poślizgnięciem się. Buty powinny być także wiązane lub posiadać regulowane zapięcie na rzep, dzięki czemu nic nie przedostanie się do ich wnętrza.

Komfort i bezpieczeństwo – najcieplejsze buty zimowe dla dzieci

Nie ma drugiej tak ważnej rzeczy, jak komfort naszych dzieci. Ich dobro stawiane jest przez opiekuńczych rodziców zawsze na pierwszym miejscu i dotyczy to każdej dziedziny życia, również noszenia odpowiedniego obuwia. Najcieplejsze buty zimowe dla dzieci to zatem nie tylko ciepło i wygoda ale i troska o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.

Bardzo dobrym pomysłem, jeśli chodzi o najcieplejsze buty zimowe dla dzieci, są uwielbiane przez nie śniegowce. Wybierajmy jak najwyższe egzemplarze, tak by uniknąć dostawania się śniegu do wnętrza obuwia, jednak nie na tyle wysokie, by ograniczały dzieciom ruchy. Śniegowce dla dzieci powinny być nie tylko bardzo ciepłe, ale i nieprzemakalne. To pozwala dzieciom na wielogodzinne zabawy na mokrym śniegu. Kupując je, pamiętajmy także o doborze odpowiedniego rozmiaru, tak by zostawić miejsce na grubsze skarpetki lub rajtuzki, które ubieramy dzieciom w chłodne dni.

W obuwiu zimowych dla dzieci bardzo duże znaczenie ma również antypoślizgowa podeszwa, dlatego zwracajmy uwagę na to, by posiadała odpowiedni bieżnik i gwarantowała bezpieczeństwo w czasie zabaw na często oblodzonych i śliskich powierzchniach.

Modnie i elegancko – najcieplejsze buty damskie

Na sklepowych półkach znajdziemy bogatą ofertę damskiego obuwia, lecz pomimo, że często nazwane jest zimowym, nie zawsze bywa ono ciepłe. Dlatego wybierając najcieplejsze buty damskie na zimę zwracajmy uwagę na ich wnętrze. Koniecznie powinno znaleźć się w nim ocieplenie. Może to być kożuszek, wełna lub specjalne futerko. Ulubionymi zimowymi butami kobiet są często botki i kozaki, a te z naturalnym ociepleniem będą najlepszym wyborem.

Najcieplejsze kozaki z kolei mogą mieć zarówno płaską podeszwę, jak i obcas. Te pierwsze sprawdzą się doskonale do codziennego użytkowania.

W drugim przypadku warto zarezerwować je na bardziej eleganckie okazje. Najcieplejsze kozaki na zimę dostępne są w bogatej kolorystyce i w tak wielu modelach, że z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się grube i ocieplane buty, wysokie i wypełnione cieplutkim kożuszkiem. Choć wyglądają trochę jak zimowa wersja kapci do chodzenia na zewnątrz, widywane są w przeróżnych stylizacjach, gdyż zyskały wielkie grono entuzjastów, których zdaniem pasują na każdą okazję. Jedni je kochają, inni nienawidzą, nie można jednak zaprzeczyć temu, że są to chyba najcieplejsze buty damskie dostępne obecnie na rynku.