Technologie

Demar

Innowacyjne technologie stosowane w Demar

Co to jest antyelektrostatyka i do czego służy ? Dlaczego buty są wodoodporne ? Czy buty mają noski a może podnoski ? Czy gdy stanę na gwoździu zranię się w stopę ? Czy mogę w moich trzewikach iść na wycieczkę w góry ? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dziale "Innowacyjne technologie".
Vibram

Vibram

VIBRAM typ gumowej podeszwy z odpowiednio ukształtowanym protektorem. VIBRAM cieszy się w pełni zasłużonym uznaniem wśród wspinaczy i turystów górskich, jest najczęściej używaną podeszwą na świecie. Nazwa VIBRAM pochodzi od imienia i nazwiska Vitale Bramaniego.
3M-Thinsulate

Materiał ocieplający

Thinsulate jest nowoczesnym materiałem ocieplającym firmy 3M. Posiada wysokie parametry izolacyjne, dzięki którym efektywność utrzymania ciepła wewnątrz buta jest dwukrotnie większa niż przy zastosowaniu materiałów ocieplających innych producentów.
Cordura

Materiał wytrzymały

Materiał Cordura to uznany materiał wysokiej klasy, który znajduje zastosowanie przy produkcji obuwia i odzieży. Cordura jest tkaniną wyprodukowaną z nylonu o doskonałej odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (ścieranie, rozdzieranie, przebicie), zapewniającą maksymalną ochronę stóp użytkownika. Dodatkowe zalety tego nowoczesnego materiału to niewielka waga, duża „oddychalność” tkaniny i łatwość utrzymania w czystości – materiał szybko schnie po jego przemoczeniu.
Aircomfort

Komfort i higiena

Air-Comfort profesjonalna, wielowarstwowa wyściółka (wkładka) do obuwia zapewniająca wysoki komfort użytkowania.

Charakterystyka Systemów STX i LTX

Charakterystyka Systemów STX i LTX

Podpodeszwa typu KEVLAR

THERMAL insulated